Батькам

Десять заповідей виховання
1. Головна мета виховання - щаслива людина.
2. Люби не себе в дитині, а дитину в собі.
3. Виховання без пошани - пригнічення.
4. Мірою виховання є інтелігентність - антипод хамству, неуцтву.
5. Говори, що знаєш, роби, що умієш; при цьому пам'ятай, що знати і уміти більше ніколи не шкідливо.
6. Розвивай в собі непересічність: діти не люблять "пиріжки ні з чим". 
7. Не будь занудою. Не співай, не панікуй: краще важко, чим нудно.
8. Дорожи довірою своїх вихованців, бережи дитячі таємниці, ніколи не зраджуй своїх дітей.
9. Не шукай чарівної палички: виховання має бути системним.
10. Діти мають бути кращими за нас, і жити вони повинні краще.


Спілкуючись з підлітком, пам'ятай:
1. Бесіду з підлітком треба починати з дружнього тону.
2. В процесі спілкування з підлітком виявляйте до нього щиру цікавість.
3. Кращим словом, що розташовує підлітка до спілкування, являється його ім'я.
4. Діалог з підлітком потрібно починати ч тих питань, думки по яких співпадають.
5. У процесі спілкування прагніть вести діалог на рівних.
6. Прагніть ініціативу спілкування тримати у своїх руках.
7. Умійте дивитися на речі очима підлітка.

 

Поради батькам підлітків зі зміцнення ваших відносин


Як впоратися з підлітком? Що ж сталося з цим милим маленьким дитиною, яка у вас був кілька років тому? Підлітки можуть бути дуже складними, і це не повинно бути дивним, враховуючи всі зміни перехідного віку, з якими їм доводиться стикатися. Вам доведеться бути дуже терплячим, щоб впоратися з ними.

Навіть незважаючи на те, що ви колись самі були підлітками і, можливо, були складними для своїх батьків, все ще від вас буде потрібно багато зусиль, щоб зрозуміти, через що доводиться проходити вашій дитині. До вашої відповідальності відноситься налагодити зв'язок між вами і вашою дитиною.

Це завжди не просто, і вам доведеться дуже постаратися під час цих двох важливих періодів у житті ваших дітей - юності і молодості. Вашим дітям знадобляться всі керівництва та розуміння, які ви можете їм надати. Завантаження та розуміння, протягом складних періодів, можуть задати тон для життєвих рішень, які доведеться робити вашій дитині.

Нижче наведено кілька корисних порад, які повинні допомогти батькам при вихованні підлітків і налагодженні зв'язку з ними:

1. Дізнайтеся про те, що подобається вашій дитині. Коли ваш підліток був дитиною, можна було з легкістю знайти речі, ніж можна було б зайнятися. Але, коли вони стали підлітками, вам доведеться докласти додаткові зусилля, щоб дізнатися, що подобається вашим дітям. Можливо, це буде непросто, але здатність співвідносити схильності й антипатії вашої дитини є важливою частиною побудови відкритих і значущих відносин з ним.

Пам'ятайте, щоб бути хорошим батьком, вам також потрібно бути хорошим другом.

2. Строгість - це не погано. Багато підлітків пручаються правилам і обмеженням. Вони думають, що достатньо дорослі, що можуть самі про себе подбати. Хоча це почасти й так, підліткам усе ще потрібні обмеження. З новими можливостями і бажаннями вони можуть заподіяти собі значної шкоди, якщо не будуть стримувати себе з усією відповідальністю.

Дайте зрозуміти вашій дитині, що у нього або у неї буде більше свободи, але при цьому на них буде покладено більше відповідальності. Свобода без відповідальності безглузда.

Вам варто допомогти своїй дитині навчитися складати плани заздалегідь. Ви не повинні планувати за них; просто допоможіть направити їх на прийняття власних правильних рішень.

3. Спілкуйтеся щодня. Щоденне спілкування є важливим для підтримки відкритості між вами. Ваша дитина буде більш розташований, довіряти вам, якщо ви будете спілкуватися з ним щодня. Довіра до кого-небудь полягає в практиці. Воно може бути побудовано тільки на багатозначних відносинах, які спрощуються хорошим спілкуванням.

Навчіться розуміти світ, в якому живе ваш підліток, поставте себе на його місце, і ви зможете не тільки домогтися їхньої довіри, а й також зможете краще зрозуміти їх загальна поведінка.

Щоденне спілкування покаже вашій дитині, що ви піклуєтеся про нього. Це дуже важливий фактор, тому що підлітки будуть почувати себе більш комфортно з батьками, які активно залучені в їхнє життя. При відсутності залучення дорослого, підлітки можуть звернутися до ненадійних одноліткам за керівництвом або комфортом. Дуже важливо, щоб батьки підлітків надавали їм керівництво і турботу, яка їм потрібна.


Декілька порад батькам старшокласників
1) Розмовляйте про це
Пам'ятайте, що розмова про вживання алкоголю, тютюну та наркотиків буде ефективною лише у відповідних ситуаціях. Початком такої бесіди може стати запитання, яке виникне у вашої дитини під час перегляду відповідної програми по телевізору, або питання, яке ви задасте собі. Наприклад, коли ви побажаєте визначити, якою інформацією володіє ваша дитина стосовно цієї теми, або взнати, чи обговорюється ця тема в школі та серед приятелів дитини. Будьте реалістичні, заборонити чи просто залякати дитину — не вихід зі становища. Навпаки!
2) Знати достатньо
Батьки мусять знати трохи більше про алкоголь, тютюн та наркотики. Це настільки ж важливо, як, наприклад, розуміти, що дасть вашій дитині освіта чи які переваги вживання здорової їжі. Знання про наркотики допоможуть підтримати розмову на цю тему, коли у цьому виникне необхідність, ви будете не так хвилюватись за себе і свою дитину.
3) Подавайте дітям добрий приклад
Приклад, який ви надасте дітям щодо вживання алкоголю, цигарок, медпрепаратів і, можливо, наркотиків, набагато більше вплине, ніж будь-яка інша інформація. Якщо ви доведете дитині, що ви тримаєте алкоголь під контролем, тоді й дитина спробує наслідувати вас. Коли ж ви палите цигарку за цигаркою, ваші слова під час розмови про припинення вживання алкоголю чи наркотиків небагато будуть важити.
4) Будьте позитивним
Не акцентуйте увагу на тому поганому, що є в дитині. Набагато краще розмовляти з нею про те, що може бути корисним для здоров'я і надасть великий «заряд» енергії. Будьте обережними, згадуючи про властивості наркотиків. Залиште місце для здорової цікавості.
5) Дозвольте дитині піти своїм шляхом
Десь приблизно з 12-річного віку діти починають звільнятись від батьківського опікування. Активно намагаючись протистояти  цьому, ви дасте їм ще один привід бунтувати проти вас. Але вони не проти обговорити з вами деякі «слизькі» теми. Якщо це дозволить краще порозумітися, подібна розмова лише посилить зв'язок між вами та вашою дитиною, яка вам більше буде довіряти у час, коли намагатиметься знайти свій «шлях».
6) Виробіть правила та накладіть обмеження
Дитина сприймає світ як щось непізнане й невідоме. Тому вона додержується правил, які пропонують батьки. Правила дозволяють дитині зрозуміти, що батьки зацікавлені у її благополуччі. Дитина, яка робить все, що хоче, відчуватиме, начебто батькам однаково, що з нею діється. Дитина, до якої ставляться абияк, ніколи не навчиться поводитись обережно.
7) Навчіть дітей переживати невдачу
Навчайте своїх дітей боротьбі з невдачами. Розпач, страх та злість також сприяють процесу розвитку. Дитина часто хоче більше, ніж їй дозволяється, і сердиться, коли їй щось не дозволяють. Нерозумно охороняти свою дитину від усіх проблем, інакше вона не навчиться справлятись із ними. Це не значить, що взагалі не треба підтримувати дитину у складних ситуаціях.
8) Стимулюйте незалежність
Дозволяйте дитині бути у розумних межах незалежною, пропонуючи їй відповідні віку завдання. Незалежна дитина краще триматиметься на ногах, оскільки менше буде залежати від інших людей, навчиться критично оцінювати людей через їхні дії. У проблемах наркоманії й алкоголізму незалежне мислення має велике значення.
9)Уникайте нудьги
Спричинити вживання алкоголю чи наркотиків може просто нудьга. Розділяючи з дитиною свій вільний час, допомагайте їй, стимулюйте у неї будь-які захоплення, бажання займатись спортом, підтримувати контакти з однолітками.
10)Замість заборони
Замість суворої заборони дитині контактувати з дітьми, що вживають наркотики чи випивають, дозвольте спілкуватись із ними. Ви навіть можете запросити їх додому. Ви зможете проконтролювати, що саме відбувається з вашою дитиною, і матимете можливість порозмовляти із цими підлітками про небезпеку вживання алкоголю й наркотиків. Не приховуйте свою стурбованість стосовно вживання заборонених препаратів. Така стурбованість зробить більше, аніж гнівний окрик. Крім того, ваша дитина і її друзі зрозуміють, що їх поведінка не є чимось страшним.

1 коментар:

  1. Ольга Богдановна, а можно на родительское собрание пригласить директора или зауча?
    Обещаем вести себя прилично. :-)

    ВідповістиВидалити